Poznawanie otaczającego świata – zabawki edukacyjne

zabawkiedukacyjneDzisiejsze sklepy z zabawkami przepełnione są wręcz interaktywnymi produktami, które łączą w sobie rozrywkę z nauką prawideł rządzących otaczającym dziecko światem. Zabawa to dla najmłodszych czas, w którym mogą i powinny rozwijać swoje zdolności intelektualne, poznawać otaczające je rzeczywistość i nabierać nowych sprawności.

Jednymi z najczęściej wybieranych zabawek edukacyjnych przez rodziców, są interaktywne książeczki lub panele tematyczne, które bawiąc, zapewniają dziecku dawkę nowej wiedzy, pomagają kojarzyć fakty z obrazami i umożliwiają poznanie otaczającego świata.

Tego typu zabawki edukacyjne działają na zmysł wzroku i słuchu, kodując w pamięci dziecka obrazy powiązane z odpowiednim dźwiękiem – sprawdź tutaj. Najczęściej spotykane są książeczki zawierające całą krainę zwierząt. Do każdego obrazka ilustrującego zwierzątko, przypisany jest mały przycisk, po którego wciśnięciu rozlega dźwięk wydawana przez dane zwierzę. Dziecko może nauczyć się, że kot miauczy, pies szczeka, krowa muczy, kaczka kwacze, gęś gęga, osioł rży itp.

Oprócz funkcji rozwojowej dziecko zyskuje znakomita zabawę. Dźwięki są przyjemne dla ucha, a obrazki rysowane są w ten sposób, by rozbudzić w dziecku uczucie zadowolenia i szczęścia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s